Pierwszy opatentowany system

czyszczenia.

Odpowiedni detergent z gamy MotorSistem “GAS INJECTION CLEANER” nr  2009 i urządzenie "Gaz Mixer" nr kat 2054 pozwolą wyczyścić wtryskiwacze gazowe dla silników napędzanych LPG i CNG w stabie lotnym.

Dzięki “Gaz Mixer” można wyczyścić, w szybki i łatwy sposób, wtryskiwacze gazu bez ich demontażu.

Gas injection cleaner jest detergentem o nowej formule, opracowanym dla

 czyszczenia – bez konieczności demontażu – wtryskiwaczy montowanych w silnikach zasilanych gazem (LPG i CNG).

Zalety: czyści i naoliwia wszystkie rodzaje wtryskiwaczy montowanych w systemach zasilania LPG lub CNG, usuwając problemy niskiej wydajności silnika i tarć podczas jazdy, wynikających z anomalii w dostawie gazu do cylindrów, przywraca zużycie gazu do optymalnych poziomów pracy.

Optymalizuje osiągi silnika, usuwając osady z zaworów ssących i wydechowych oraz komory sprężania, a także przynosi zalety wynikające z czystości układu wtryskowego.

Zastosowanie: produktu należy używać wyłącznie z GAS MIXER injection cleaner, który zezwala na mieszanie gazu i detergentu przy działającym silniku,

bez konieczności demontażu wtryskiwaczy lub elektrozaworów z silnika.

Produkty stosowane w pojazdach napędzanych paliwem LPG / CNG

GAS MIKSER

Nr kat:     2054

GAS INJECTION CLEANER

Nr kat:     2009

Nr kat:     2012

SPECIAL GAS ADDITIVE

Special Gas Additive to prawdziwa nowość – jest to pierwszy dodatek

wtryskiwany do zbiornika z gazem, wyłącznie w silnikach zasilanych LPG z układami wtrysku paliwa fazowym lub sekwencyjnym, w fazie gazowej lub ciekłej.

Zalety: jest to produkt opracowany w celu eliminowania skroplin wilgoci lub osadów lakierów, siarki i amoniaku ze zbiornika gazu.

Utrzymuje w czystości i wydajności reduktor ciśnienia. Oczyszcza i naoliwia wtryskiwacze lub elektrozawory układu zasilania gazem LPG w fazie ciekłej lub gazowej.

Podtrzymuje wydajność i trwałość całego układu zasilania silnika zasilanego LPG.

Zastosowanie: przy zbiorniku pustym w przynajmniej 80 procentach, wkręcić mocno odpowiedni adapter do centralnego otworu gwintowanego we wlewie zbiornika, następnie włączyć końcówkę zaworu pojemnika Special Gas Additive na szczycie adaptera, naciskając pojemnik z odpowiednią siłą przez około 30 sekund, tak aby produkt mógł rozprzestrzenić się w zbiorniku gazu we właściwym czasie. Zdjąć adapter i kontynuować napełnianie zbiornika gazu.

Nr kat:     2070

CLEANER FOR LPG / CNG PRESURE REDUCTION

CLEANER FOR LPG / CNG PRESURE REDUCTION oczyszcza z osadów oleistych oraz siarkowych wewnętrzne części reduktora ciśnienia gazu, LPG i CNG. Zawiera odtłuszczacze nieagresywne wobec części gumowych, takich jak membrany czy pierścienie uszczelniające typu o-ring. Może być stosowany bez problemu do wszystkich typów reduktorów ciśnienia gazu, aktualnie używanych w urządzeniach zasilanych LPG i CNG

Zastosowanie: odłączyć rurkę, która doprowadza gaz do reduktora ciśnienia.

Odpiąć giętką rurkę, która z reduktora ciśnienia doprowadza gaz do wtryskiwaczy, pozostawiając jednak przyłączony pierwszy odcinek rurki do reduktora ciśnienia.

 

Rozpylić poprzez otwór dopływu gazu połowę produktu do wnętrza reduktora, utrzymując w pozycji uniesionej względem reduktora czubek giętkiej rurki odprowadzającej gaz tak, by produkt nie wydostawał się zeń i jednocześnie dobrze wypełnił całe wnętrze reduktora.

 

Pozostawić na 5 minut, a następnie po upływie czasu oddziaływania pozwolić, by resztki produktu wypłynęły z reduktora ciśnienia poprzez giętką rurkę odprowadzającą gaz, umieszczoną poniżej wysokości reduktora.

 

W międzyczasie rozpylić pozostałą połowę produktu do wnętrza reduktora, by go przepłukać, pozwalając, by cała zawartość swobodnie wypływała przez giętką rurkę odprowadzającą.

Przywrócić urządzenie do sprawności i dokonać stosownych regulacji.

W razie obecności elektrozaworu, który uniemożliwiałby wprowadzenie produktu do reduktora ciśnienia, należy otworzyć elektrozawór, zasilając go elektrycznie 12V.

 

UWAGA: NIE WPROWADZAĆ DO REDUKTORA CIŚNIENIA AGRESYWNYCH ROZPUSZCALNIKÓW, KTÓRE MOGŁYBY USZKODZIĆ ELEMENTY GUMOWE ORAZ MEMBRANY.

Pole tekstowe: Auto Gaz Holandia
32-086 Węgrzce ul. C-6nr.3,
www.autogazholandia.pl
tel.+48 (12)12 285 73 40 
kontakt@motorsistem.pl
Pole tekstowe: Skontaktuj się z nami:
kontakt@motorsistem.pl
Nr telefonu:
+48 (12)12 285 73 40