A A A
 

 System LPi - działa podobnie jak system benzynowy, płynne paliwo będąc w obiegu jest dostarczane do wtryskiwaczy. W zbiorniku LPG jest wbudowana pompa membranowa która podnosi w systemie ciśnienie do 5 barów i pompuje płynne paliwo do regulatora ciśnienia. Regulator kontroluje i dostosowuje ciśnienie w całym systemie a także posiada zawór solenoidowy, który otwiera się po naciśnięciu przełącznika paliwa i zapewnia kontynuację pracy silnika na gazie.

 

 Paliwo jest wysyłane do wtryskiwaczy , które są umiejscowione w kolektorze ssącym. Nadmiar paliwa poprzez blok regulatora ciśnienia  jest zwracany do zbiornika.

 

  Nad wtryskiwaczami kontrole sprawuje elektroniczny kontroler LPG  ( LEP ). Jednostka ta używa oryginalne sygnały z ECU pojazdu i adoptuje je dla wtryskiwaczy gazowych. Także oryginalne sygnały z zarządzania silnika i systemu diagnostycznego pojazdu pozostają w ten sposób nienaruszone.

 

 Na wszelkie problemy z odparowaniem paliwa gazowego i w następstwie utrudnionym rozruchem silnika pompa gazu aktywowana jest w momencie otwarcia drzwi pojazdu, jest to czas wystarczający do ucyskania wlaściwego ciśnienia w systemie a także skompensowanie paliwa w postać płynną.

 

Galeria zdjęć części systemu Vialle

 

 

 

 

 

 

Gallery requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash